Güvenlik Kamera Bakım Ve Onarım Servisi Hizmetleri

pendik güvenlik kamera bakım ve onarım servisi hizmetleri

Güvenlik kamera bakım için sisteminizi olası hatalardan korumak ve uzun süreli kullanabilmek için bakım yaptırmalısınız. Aksi halde kayıtlara ulaşamazsınız ve masraf artışının önüne geçmiş olursunuz.

Değerli varlıklarınızı güvence altına alarak korumanın çeşitli yolları vardır ve bir güvenlik kamerası sistemi bunlardan biridir. Temel düzeyde, bir kamera sistemi kurmak, tüm güvenlik endişelerini çözmez. Ancak genel güvenlik açısından çok önemli bir yardımcı olabilir.

Geleneksel olarak bakıldığında güvenlik sistemlerinin temel amacı, mülkün, hırsızlığa, vandalizme karşı caydırıcı olmasını sağlamak ve kaydedilen görüntüleri kanıt olarak kullanılabilmektir. Sistemin tutarlı bir şekilde çalışabilmesi ve yatırımın karşılığını sağlaması ise doğru kurulum ve düzenli bakım ile mümkündür.

Güvenlik kameralarında yaşanan genel sorunlar, video sorunları, kablolama sorunları, teknik donanım sorunları Kayıt Alma ve ağ sorunları olarak özetlenebilir.

Güvenlik kameralarınızın en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için düzenli bir bakım kontrol listesi hazırlamanız ve uygulamanız gerekir. Bu, sisteminizden mümkün olan en iyi performansı almanızı sağlarken, aynı zamanda ürün ömrünü, yani yatırımınızı korumaya yardımcı olur.

Güvenlik Kamerası Yıllık Bakım Yapılması

1. Kamera lensi temizliği

Kamera lenslerini, her zaman temiz olduklarından emin olmak için düzenli olarak kontrol edelim.Lensler lekeli ya da tozlanmışsa, kameranız net çekim yapmaz. Temizlik için sert kimyasallardan kulanmıyoruz. silmek için cam için üretilmiş solüsyonlar, mikrofiber bir fırça ya da bez kullanıyoruz.

2. Görüş açısını düzenleme

Açık havada çalışan bir outdoor kamera kullanıyorsanız, alanı herhangi bir engel olmadan görüntüleyebildiğinizden emin olmak için çevreyi kontol ediyoruz. Lensin önünü kapatacak çalılar, ağaçlar ve diğer bitkiler olmamasına dikkat ediyoruz. Gerekirse profesyonel destek ekibimiz, kamerayı yeniden konumlandırıyoruz.

3. Güvenlik kamerası gövde Kontrolü

Dış mekan kameralarında, kamera muhafazalarının su geçirmez olması gerekir. Su ve kir sızdırmayı kontrol etmek için güvenlik kameralarının muhafazalarını açarak kontrol ediyoruz. Böylece muhafazaların kameranızı yağmur ve rüzgardan yeterince koruyup korumadığını görebiliyoruz. 

            4.Güvenlik kamerası korozyon kontrolü 

Tüm bağlantı ekipmanları için korozyon belirtileri olup olmadığını kontrol ediyoruz. Herhangi bir paslanmış bir madde bulursak, hemen değiştiriyoruz. Korozyon için zamanında önlem alınmazsa, süreç kısa devreye neden olarak donanımın zarar görmesiyle sonuçlanabilir.

5. Tüm kablolar doğru bir şekilde bağlanmalı

Monitörü, DVR’yi ve güvenlik kameralarını birbirine bağlayan kablolar da dahil olmak üzere, tüm kablo bağlantı noktalarını kontrol ediyoruz ve hepsine elektrik geldiğinden emin oluyoruz. Ayrıca kablolarda herhangi bir aşınma ve yıpranma belirtisi olup olmadığını kontrol ediyoruz Yıpranmış kabloları vakit kaybetmeden yenisiyle değiştiriyoruz

maltepe güvenlik kamera bakım ve onarım servisi hizmetleri6. Güç kaynağı kontrolü

Fırtınalar, kurcalanma, voltaj kesintileri veya diğer istenmeyen olaylardan ötürü güç kaybı yaşamamak için güç kaynaklarını düzenli kontrol ediyoruz. Bataryanın tam olarak şarj edilmiş olduğundan emin oluyoruz. Ayrıca, bir voltmetre kullanarak, kameranızın önerilen güç ile çalıştıgını Kontrol Ediyoruz. Uygun güç ile çalıştırılmadığında, kameranızın arızalanabileceğini bildimiz İçin Bu Problemleri Ortadan kaldırıyoruz.

7. DVR temizliği

DVR zamanla toz toplayabilir ve performansı sorunlarına neden olmaması için düzenli olarak silinmesi önerilir. DVR’nizi silmek için mikrofiber bir bez veya aralıkları temizlemek için bir fan kulanıyoruz ve gereken temizligi yapıyoruz

8. Sabit sürücüyü yedekleme 

Çok miktarda veri kaydetmek için büyük bir sabit disk gerekir. 1 Terabaytlık bir disk, tek bir kameradan 3 haftalık tam hareketli videoları depolayabilir. Sabit disk dolduğunda, video kaybıyla sonuçlanan, üzerine yazma sorunuyla karşılaşmamak için videoları düzenli olarak silin ya da yedekliyoruz.

9. Haftada en az bir kez kayıt yapılıp yapılmadığını kontrol edin

Her hafta, güvenlik kamera bakım için kamera sisteminin kayıt yapıp yapmadığını kontrol edin. Önemli bir güvenlik olayı meydana gelmeden önce, sistemde bir sorun olup olmadığını öğrenmek, olay anında hazırlıksız yakalanmanızı ve kanıt kaybı gibi istenmeyen durumları önler.

10. Aydınlatmayı kontrol edin

Şüphelilerin net bir şekilde görülebilmesi ve herhangi bir olay durumunda kolayca tanımlanabilmesi için önemli alanların yeterli aydınlatmaya sahip olmasına dikkat edin. Kameranız gelişmiş gece görüş özelliklerine sahip değilse ve ek aydınlatmalar arızalıysa, kameraların kanıt niteliğinde görüntüler yakalayamayacağını unutmayın.

11. Tarihi ve saati ayarlayın

DVR tarafından tarih ve saatin doğru şekilde atandığından ve monitörde gösterildiğinden emin olmak için düzenli aralıklarla kontrol edin. Kısa süreli elektrik kesintileri, saat ve tarihin yeniden ayarlanmasını gerektirebilir.

12. Kapsamlı bir bakım anlaşması yapın

Tüm bu güvenlik kamera bakım süreçlerine ayıracak yeterli zamanınız ya da teknik beceriniz yoksa, güvenlik sisteminizi korumak için yapılabilecek en iyi tercih profesyonel bir bakım hizmeti almaktır. Bakım planına acil müdahale, yerinde destek ve yedek parça temini gibi ek hizmetler de ekleyebilir, sözleşmenizi ihtiyaçlarınıza göre genişletebilirsiniz.

Güvenlik kameraları ve sistemleri hakkında destek almak isterseniz, 0216 374 07 07 ihtiyaçlarınız için en uygun profesyonellere anında ulaşabilirsiniz. 0538 231 53 66

Güvenlik Kamera Bakım Servisi Alarm Sistemleri

Maltepe güvenlik kamera bakım, Kartal CCTV kameralar onarım, Maltepe dome kamera kurulum. Maltepe güvenlik sistemleri, Kartal IP kamera, Maltepe  IP kameralar, Pendik IP kamera sistemleri. Maltepe kablosuz kamera sistemleri, Tuzla kamera güvenlik sistemleri şirketleri. Maltepe kamera sistemi nasıl kurulur, Maltepe kamera sistemi telefondan İzleme, Tuzla kamera sistemleri. Maltepe kamera sistemleri fiyatları. Kartal kamera sistemleri hakkında bilgi, istanbul maltepe kapalı devre kamera sistemi. Maltepe kamera tamircisi, Maltepe güvenlik kamera tamircisi

Güvenlik kamera bakım servisi, hazır kamera sistemleri

Güvenlik kamera sistemleri fiyat listesi, güvenlik kamera sistemleri hakkında bilgi, ev içi kamera sistemleri fiyatları, eve kamera sistemi kurmak istiyorum. Hazır kamera sistemleri, 1 kamera sistemi, güvenlik kamera fiyatları teknosa, güvenlik kamerası marka tavsiye. sahibinden hazır kamera sistemleri, ev içi kamera sistemleri fiyatları. ev kamera sistemleri kablosuz, eve kamera sistemi kurma maliyeti, güvenlik kamera sistemleri fiyat listesi, ev kamera sistemleri cepten izleme, ev kamera sistemleri istanbul, ev kamera sistemi telefondan izleme, ev kamera sistemi yorumları

Güvenlik, kamera bakım, onarım, servisi, kurulumu, montajı, kamera, montajı, kamera kurulumu, tamiri, merkezi, güvenlik, sistemi, kurulumu kamera, servis, tamiri, kamera arıza, servisi, bireysel güvenlik kamera, güvenlik kamera maltepe, montajı, kurulumu.

 

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

İlçeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp ( 0216 ) 374 07 07